search_api_autocomplete

Welke verantwoordelijkheid draag ik als inrichter van een pensioenplan?

Wanneer u een aanvullend pensioenplan invoert binnen uw onderneming, vloeien daar voor u – als inrichter van het pensioenplan - een aantal belangrijke verantwoordelijkheden uit voort. De inrichter speelt als initiatiefnemer van het aanvullend pensioenplan een erg belangrijke rol in de werking ervan:

  • Op de eerste plaats betaalt u de bijdragen voor de financiering van het aanvullend pensioen. Mogelijk betalen ook de de aangeslotenen een deel van de bijdragen.De eventuele bijdragen van de aangesloten worden door u van hun loon afgehouden en doorgestort aan de pensioeninstelling.
  • De financiële verantwoordelijkheid van u als inrichter houdt echter niet op bij de betaling van de bijdragen. De inrichter is degene die het aanvullend pensioen belooft. U moet er dan ook voor zorgen dat die belofte wordt waargemaakt. Hoewel u het beheer van het pensioenplan moet toevertrouwen aan een pensioeninstelling, blijft u uiteindelijk verantwoordelijk voor de nakoming van uw pensioenbelofte aan de werknemers. Wanneer er iets misgaat bij de pensioeninstelling of de beleggingen minder opbrengen dan verwacht, waardoor de opgebouwde reserves niet volstaan om het beloofde aanvullend pensioen te betalen, zal u moeten bijbetalen. Hoe groot uw verantwoordelijkheid is, hangt af van wat u precies heeft beloofd. Dit verschilt naargelang het type pensioenplan;
  • U moet periodiek de nodige informatie over uw medewerkers bezorgen aan de pensioeninstelling.
  • De wetgeving vereist dat er sociaal overleg plaatsvindt over het aanvullend pensioen. Zo moet de werkgever in bepaalde gevallen het advies van de ondernemingsraad vragen.
  • U ligt aan de basis van het pensioenplan, maar dat betekent niet dat u het pensioenplan daarna volledig op eigen houtje kan wijzigen of stopzetten. Het pensioenplan wordt immers geacht deel uit te maken van de arbeidsovereenkomst met de werknemers. Bovendien blijven de pensioenrechten die werknemers in het verleden al hadden opgebouwd steeds behouden. Wijzigingen aan het pensioenplan kunnen enkel gevolgen hebben voor de toekomst.
  • De werkgever is, samen met de pensioeninstelling, het eerste aanspreekpunt, wanneer een aangeslotene vragen heeft over zijn aanvullend pensioen.  

Wanneer uw onderneming is aangesloten bij een sectorplan, dan zijn de gevolgen voor u als werkgever veel beperkter

U zal weliswaar moeten bijdragen aan de financiering van het stelsel, maar voor het overige draagt u geen directe financiële verantwoordelijkheid voor de het sectorale pensioenplan. Die verantwoordelijkheid berust bij de sectorale inrichter. Ook op andere vlakken is de rol van een werkgever veel beperkter in het kader van een sectoraal pensioenplan. Zo vindt het sociaal overleg over het aanvullend pensioen plaats op sectoraal niveau en niet per onderneming. De gegevens die de pensioeninstelling nodig heeft om het pensioenplan te beheren worden doorgaans rechtstreeks uit de databanken van de sociale zekerheid geput, zodat de werkgevers deze niet aan de pensioeninstelling moeten bezorgen.