IOSCO (International Organization of Securities Commissions) organiseert een TechSprint, in samenwerking met het AI Lab van de Britse toezichthouder Financial Conduct Authority (FCA). De TechSprint zal focussen op beleggerseducatie en ertoe bijdragen dat beleggers in staat zijn om hun weg te vinden op de financiële markten waar nieuwe technologieën, in het bijzonder AI (artificiële intelligentie), een steeds grotere rol spelen.
De oproep tot kandidaturen voor deze eerste IOSCO TechSprint werd vandaag gelanceerd. Kandidaat-deelnemers zullen worden gevraagd om te werken aan één of twee probleemstellingen met betrekking tot financiële educatie, waarbij gebruik wordt gemaakt van nieuwe technologieën.
De geselecteerde teams zullen de komende maanden virtueel samenwerken, met regelmatige opvolging en mentoring door IOSCO en zijn leden. Ten slotte komen de geselecteerde teams op 8 oktober 2026 fysiek samen in Madrid om hun projecten voor te stellen.
IOSCO zoekt diverse teams, met complementaire vaardigheden en afkomstig uit alle hoeken van het ecosysteem: gevestigde marktspelers, start-ups, NGO’s, academische instellingen, overheidsinstanties of innovatoren die de retailbeleggingsomgeving willen verbeteren.