De minnelijke schikking bestaat uit de betaling van 25.000 euro en een nominatieve bekendmaking op de website van de Autoriteit voor Financiële Diensten en Markten (FSMA).
Ook via haar sanctiebeleid ondersteunt de FSMA haar doelstellingen en waakt zij er onder meer over dat de informatie die gepubliceerd wordt over financiële producten strookt met de regelgeving.
De aanleiding voor de minnelijke schikking is het feit dat Beobank op 18 februari 2016 geactualiseerde informatie gepubliceerd heeft over het rendement van meerdere gereglementeerde spaarrekeningen. Deze informatie en de aanpassing ervan mag pas ter beschikking gesteld worden van de spaarders na goedkeuring door de FSMA. Op basis van haar controles, heeft de FSMA vastgesteld dat de informatie die op 18 februari 2016 gepubliceerd werd, haar niet voorafgaandelijk ter goedkeuring werd voorgelegd.
In het kader van haar administratief sanctiebeleid kan de FSMA een minnelijke schikking aanvaarden indien de betrokkene meewerkt aan het onderzoek.
De volledige tekst van de minnelijke schikking kan geraadpleegd worden op de website van de FSMA.